28 Ocak 2010 Perşembe

Prysmian'dan yeni proje

Prysmian Grubu, İrlanda Denizi'ndeki Walney Rüzgar Santrali için enerji bağlantıları geliştireceğini bildirdi.

Prysmian Grubu'ndan yapılan açıklamaya göre, imzalanan 18 milyon Euro'luk yeni sözleşme, projenin ilk aşamasında imzalanan 24,5 milyon Euro'luk sözleşmenin bir devamı niteliğinde ve yenilenebilir enerji sektörünün dinamizmini ortaya koyuyor.

Enerji ve haberleşme kablo ve sistemleri sektöründe dünya lideri olan Prysmian Grubu, Danimarkalı firma DONG Enerji ile, İrlanda Denizi'ndeki Walney Rüzgar Santrali Projesi'nin ikinci aşaması için, 132kV kablo sisteminin tamamını temin etmek üzere 18 Milyon €'luk anlaşma imzaladı. Projenin 2011'de tamamlanması bekleniyor.

Walney projesinin ikinci aşamasında, varolan rüzgar santralinin, 51 yeni tirübin eklenerek genişletilmesi yoluyla fazladan 183MW enerji üretmesi sağlanıyor. Projede, özellikle açıklardaki rüzgar santralini ana karaya bağlayacak olan denizaltı ve kara kablolarının tasarımı ve tedariği konuları Prysmian Grubu'nun kapsamında yer almaktadır. Denizaltı kabloları, Prysmian Grubu'nun İtalya'daki Arco Felice fabrikasında; kara kabloları ise İngiltere'de, Wrexham fabrikasında üretildi.

Bu yeni anlaşma, aynı projenin ilk aşamasında, 24.5 milyon €'luk kablo temin edilen ilk aşamasının bir devamı niteliğinde. Prysmian Grubu'nun bu yeni anlaşması, hızla büyüyen yenilenebilir enerji pazarındaki teknik bilgisinin ve teknolojisinin yeterliliğini ve grubun tüm dünyadaki deniz ve kara rüzgar santrallerine verdiği desteği bir kez daha ortaya koyuyor.


Prysmian Grubu rüzgar enerjisi sektörü için, hem enerjinin iletimi ve dağıtımı için hem de rüzgar tirübinlerinin işleyişine dair geniş bir ürün grubu geliştirdi. Grup, şu sıralar dünyanın en geniş kıyıdan uzak rüzgar santralleri olan İngiltere'deki Ormonde, Gunfleet Sands, Greater Gabbard ve Thanet; Almanya'daki Alpha Ventus gibi projelere de dahil oldu.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder