15 Şubat 2010 Pazartesi

Bosch eko yaşama katkıda bulunacak fikirler arıyor

Bosch mühendislik fakültelerindeki yaratıcı beyinleri desteklemek için "yaşam için teknoloji" adlı bir yarışma düzenliyor

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Türkiye'deki 100.yılını kutlayan Bosch'un, bu çerçevede düzenleyeceği etkinlikler arasında "Yaşam için teknoloji" adlı mühendislik fakültesi öğrencilerine yönelik yeni bir yarışma yer alıyor. Mühendislik konusunda yaratıcı beyinleri keşfetmenin yanı sıra ekolojik sorunlara çözüm getirmek amacıyla düzenlenen yarışmanın konularını enerji tasarrufu, atık yönetimi ve alternatif/yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı oluşturuyor. Mühendislik fakültelerinin lisans 2. ve 3.sınıf ve tüm yüksek lisans 1.sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen yarışma, 01 Ocak- 31 Temmuz 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bosch Grubu Türkiye yöneticileri ve1 Tübitak üyesinden oluşan jüri; projeleri yenilik boyutu, sağladığı tasarruf miktarı, sürdürülebilirlik, uygulama alanı ve yaygınlaştırılabilirlik özelliklerine göre değerlendirecek.

Yarışma sonucunda mühendislik bilgisini en iyi kullanabilen ve eko yaşam - çevre için etkin çözümler sunulabilen projelerin sahipleri Bosch tarafından ödüllendirilecek. Yarışmanın birincisi, Bosch'un yurtdışındaki bir Kuruluşunda dört hafta staj imkanı, ikincisi Bosch Türkiye Kuruluşlarında karma staj imkanı ve üçüncüsü ise bitirme tezini Bosch Türkiye Kuruluşlarında gerçekleştirme şansı kazanacak. Ayrıca ilk üç yarışmacıya ve mansiyon ödülünü kazanan yarışmacıya Bosch mühendislik bursu verilecek. Bosch'un teknoloji dünyasını daha yakından tanıma fırsatı bulacak olan ödül sahibi öğrenciler, bu sayede mesleki kariyerlerine de büyük katkı sağlayacaklar.
(e-ha)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder